Omavalitsuste ühinemine

Posted in Uudised

Saaremaa omavalitsuste ühinemiskokkuleppe avalik väljapanek

Vabariigi Valitsus algatas 15.02.2017 määruse eelnõuga Pöide valla osas haldusterritoriaalse korralduse muutmise menetluse ja valla ühendamise Kihelkonna valla, Kuressaare linna, Laimjala valla, Leisi valla, Lääne-Saare valla, Mustjala valla, Orissaare valla, Pihtla valla, Salme valla, Torgu valla ja Valjala vallaga.

Seoses ühendamisega on avalikul väljapanekul valdade ühinemiskkokkuleppe eelnõu. Ühinemiskokkkuleppe eelnõu kohta saab esitada kirjalikke ettepanekuid Pihtla Vallavalitsusele aadressil Pihtla küla Pihtla vald, 94101 või e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , tähtaeg on 22. aprill 2017 kell 12.

Ühinemiskokkuleppega lepivad vallad kokku ühineva omavalitsusüksuse nime, haldusüksuse liigi ja sümboolika, volikogu liikmete arvu ja valimisringkonna moodustamise, haldusterritoriaalse korralduse muutmisega kaasnevate võimalike organisatsiooniliste, eelarveliste ja muude varalisi kohustusi ja õigusi käsitlevate küsimuste lahendamise ja uue omavalitsusüksuse põhimääruse ja teiste õigusaktide vajalike muudatuste ettevalmistamise, samuti muude kokkuleppe osaliste poolt vajalikuks peetud küsimuste lahendamise.

Eelnõuga saab tutvuda siin


Rahvaküsitlus

Haldusterritoriaalse korralduse ja haldusüksuse piiride muutmisega kaasneva elanike arvamuse väljaselgitamiseks korraldatud rahvaküsitluse tulemusi vaata siit:

 Elanike küsitluse korraldamise komisjoni protokoll


Ühinemislepingu eelnõu

Pihtla Vallavolikogu otsustas avalikustada ühinemislepingu eelnõu koos lisadega avalikkusele tutvumiseks. 

Ettepanekuid ja vastuväiteid sai esitada kuni 10.oktoobrini 2016 aadressile Pihtla vald Pihtla küla 94101 või e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Edasi loe siit:

Ühinemislepingu projekt
Lisa 1 - Saaremaa omavalitsuste ühinemislepingu seletuskiri
Lisa 2 - Investeeringute põhjendus ja eelarve
Lisa 3 - Ühineva omavalitsusüksuse kaart
Lisa 4 - Ühinevate omavalitsuste 2015.aasta majandusaasta aruanded
Lisa 5 - Kogukonnakogude/osavallakogude moodustamise alused, pädevus ja töökorraldus
Lisa 6 - Üleminekuaja tegevuskava

Enim loetud artiklid